Premiera jTab W710

Firma jTAB Multimedia zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowego, budżetowego tabletu – jTab W710. Jest to bezpośredni następca popularnego modelu W702 II, jego premiera odbędzie się pod koniec miesiąca. Tablet został wyposażony 7-calowy, pojemnościowy wyświetlacz o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Sercem urządzenia jest jednordzeniowy układ (Cortex-A8) o taktowaniu 1 GHz, wspomagany przez wydajne GPU – Mali-400 oraz 512 MB pamięci operacyjnej. Na pokładzie W710 znalazło się również wyjście HDMI, port USB, moduł WiFi, gniazdo microSD oraz kamerka o rozdzielczości 0,3 Mpix. Całością zarządza Android Ice Cream Sandwich (4.0.3). Cena urządzenia nie została ujawniona, ale można oczekiwać, że nie przekroczy 400 zł.

Producent twierdzi, że wydajny jednostka GPU zapewni komfortowe odtwarzanie materiałów wideo w jakości FullHD oraz rozrywkę na najwyższym poziomie. Szkoda jedynie, że jTab Multimedia nie zdecydowała się na zastosowanie matrycy typu IPS (jest zwykła TN) o większej rozdzielczości, ale w tej klasie cenowej jest to do wybaczenia.

Urządzenie zostało wyposażone w ogniwo zasilające o pojemności 3200 mAh, które pozwoli na 5-6 godzin pracy bez potrzeby ładowania. Całość została zamknięta w obudowanie o wymiarach 193 x 119 x 12 mm i waży niecałe 400 gram.

Źródło: jTab Multimedia