Poznaliśmy specyfikację hinduskiego tabletu za 40 dolarów

Hinduska firm Aakash zajmująca się produkcją urządzeń na potrzeby edukacji młodzieży, zapowiedziała jakiś czas temu tablet za ok. 30-40 dolarów. Projekt ten spełzł jednak na niczym i przez długi czas nie było o nim słychać. Pomysł budżetowego tabletu narodził się jednak ponownie w głowach projektantów Aakash. Za miesiąc światło dzienne ma ujrzeć model, którego specyfikację techniczną prezentujemy poniżej. Jego cena wciąż ma oscylować na poziomie 40 dolarów (z przeliczenia z 2000 rupii).
Urządzenie ma być wyposażone w jednordzeniowy procesor ARM Cortex A8 z zegarem taktowanym częstotliwością 700 MHz. Ponadto w grę wchodzi względnie pojemna bateria (3300 mAh) oraz 7-calowy ekran, który w tym przypadku ma być wykonany w technologii pojemnościowej. Całość ma pracować w oparciu o system operacyjny Android Froyo.
Producent korzystając z rządowej dotacji, ma zamiar wyprodukować ok. 100 tys. egzemplarzy. Tablet ma być dostępny również w standardowej sprzedaży, aczkolwiek głównymi jego odbiorcami mają być hinduscy uczniowie. Ciekawe, kiedy z podobną inicjatywą wyjdą nasi politycy?

Źródło: The Verge