Powstanie remake Resident Evil 2

Wydaje się, że remake Resident Evil 2 uzyskał wsparcie Capcomu pod koniec zeszłego miesiąca, tuż po tym jak firma zapytała fanów o ich przemyślenia na temat tego pomysłu. Yoshiaki „H” Hirabayashi, który będzie producentem gry w Capcom R&D Division 1, powiedział 31 lipca, że przedstawił podstawowe koncepcje swojemu przełożonemu.
W trakcie rozwoju remake’u, Capcom weźmie pod uwagę opinie graczy i dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia aktualnych wiadomości na temat projektu, ujawnianych specjalnie dla fanów. Firma nie określiła, na jakich platformach zagości odświeżone Resident Evil 2, ani nie podała przewidywanej daty premiery.
Hirabayashi dodaje, że w najbliższym czasie nie pojawią się żadne nowości na temat remake’u Resident Evil 2. Za to wcześniej, bo w 2016 roku, ukaże się zremasterowana wersja innej gry z serii – Resident Evil Zero.
Okazuje się, że strategia produkowania remake’ów przynosi Capcomowi spore zyski. Firma wydała w styczniu nową wersję oryginalnego Resident Evil i do kwietnia udało jej się sprzedać więcej niż milion kopii gry.

Źródło: pcgamer.com