Polski Frostpunk zbiera doskonałe recenzje

Polska gra Frostpunk to kolejne dzieło 11 Bit Studios znanego ze stworzenia doskonałej i nietuzinkowej gry This War of Mine. Nowa produkcja jest odbierana tak bardzo pozytywnie, że stała się właśnie… najwyżej ocenianą polską grą od czasów Wiedźmina 3!
Fabuła Frostpunk została ciepło przyjęta przez krytyków, którzy podkreślają oferowaną historię jako jeden z największych plusów. Oprócz tego chwalą niezwykły klimat tytułu oraz system decyzji, który pozwala kierować każdą z oferowanych trzech scenariuszy we własny sposób. Nie odbyło się bez wad. Dziennikarze zaznaczają, że gra ma powolny start oraz powtarzalność, która jest widoczna w późniejszych etapach rozgrywki.
Frostpunk otrzymał średnią ocen 87/100 w serwisie Metacritic na podstawie 27 opinii dziennikarzy. Równie łaskawi są gracze – średnia ocena 8.8 na podstawie 88 opinii robi wrażenie.

Frostpunk to pierwsza gra z gatunku society survival – połączenia gry survivalowej i symulacji społeczeństwa. Mieszkańcy skutego lodem świata opracowują technologię parową, która ma pozwolić im przetrwać na obezwładniającym mrozie. Zadaniem zarządcy miasta jest dbanie zarówno o ludzi, jak i całą miejską infrastrukturę. Jego umiejętności taktyczne i moralność są niejednokrotnie wystawiane na próbę, a to, co uchodzi za podwaliny zorganizowanego społeczeństwa, nieraz staje pod znakiem zapytania. Optymalizacja i zarządzanie zasobami często ścierają się tu z empatią i podejmowaniem przemyślanych decyzji. Choć zarządzanie miastem i społeczeństwem zajmuje graczowi większość czasu, w pewnym momencie konieczne stanie się odkrywanie świata zewnętrznego, co pozwoli poznać jego historię i zrozumieć obecną sytuację.
Jeśli zastanawiacie się czym dokładnie jest Frostpunk i czy warto w niego zagrać, odsyłamy do naszych wrażeń z zamkniętego pokazu organizowanego przez Lenovo Legion na Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach.

Frostpunk – pierwsze wrażenia. Oto obiecujący RTS od twórców This War of Mine