Polska Liga Esportowa osiągnęła oglądalność piłkarskiej Ekstraklasy

W zeszłym tygodniu ruszyły rozgrywki zasadnicze drugiego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Poprzednia edycja Ligi była pierwszym tego typu projektem na polskiej scenie esportowej. Pula nagród wyniosła 240 000 złotych, z czego 67 200 złotych trafiło do drużyn w formie wynagrodzeń za mecze rozegrane w sezonie zasadniczym.
Transmisje prowadzone przez 6 komentatorów trwały łącznie 161 godzin. Nawet 150 000 widzów tygodniowo spędziło pół miliona godzin na oglądaniu relacji. W jednym momencie przed monitorami zasiadało nawet 11 tysięcy widzów. To zbliżony wynik w stosunku do liczby oglądających mecze piłki nożnej rozgrywane w ramach Ekstraklasy. Wg danych serwisu Ekstraklasa.tv w 2017 roku przed telewizorami zasiadało średnio 161 000 osób oglądając Eurosport i 15 000 online na Canal+ Online i nc+ GO.
Gracze i kibice esportowi od lat czekali na systematyczne rozgrywki ligowe, w których drużyny mogły liczyć na stały dochód. Do sukcesu Ligi przyczynił się także sztywny harmonogram meczów, dzięki czemu projekt na stałe zagościł w kalendarzach fanów.
W nowym sezonie zobaczymy:

●     większą pulę nagród, która tym razem wyniesie 261 360 PLN,
●     więcej drużyn grających w Counter Strike: Global Offensive,
●     inne dni oraz godziny rozgrywek,
●     zmieniony system przyznawania punktów,
●     więcej informacji na temat drużyn biorących udział w sezonie zasadniczym.

Szczegółowe porównanie rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej i Ekstraklasy można znaleźć na poniższej infografice:Źródła informacji na temat Polskiej Ligi Esportowej:

●     polskaligaesportowa.pl – oficjalna strona projektu,
●     fb.com/PolskaLigaEsportowa – oficjalna strona projektu, w serwisie Facebook,
●     twitch.tv/esportnow – relacje na żywo z meczów, materiały z drużynami,
●    http://bit.ly/yt_ple – oficjalny kanał w serwsie YouTube.

 

Źródło: PLE