Po 11 latach produkcja PlayStation 3 zostaje zakończona

Po 11 latach Sony zamierza zakończyć produkcję konsoli PlayStation 3, przynajmniej jeśli chodzi o rynek japoński. Na oficjalnej stronie PlayStation w języku japońskim pojawiła się notka zawierająca niniejszy komunikat. Wygląda więc na to, że trzecia generacja konsoli raczej nie pobije rekordu ustanowionego przez generację drugą, która produkowana była 12 lat, do roku 2013. Napisałem „raczej”, bowiem niewykluczone, że na rynkach zachodnich urządzenie będzie sprzedawane jeszcze przez bliżej nieokreślony czas.
PlayStation 3 sprzedało się do tej pory w 84 milionach egzemplarzy i pomimo, że było konsolą powszechnie lubianą, nie powtórzyło sukcesu PlayStation 2, która znalazła łącznie aż 150 milionów nabywców. Początkowo konsola PS3 sprzedawała się nie najlepiej ze względu na dość wysoką cenę. Szybko jednak graczy zaczęła kusić biblioteka solidnych gier, wśród których wymienić należy Uncharted 2: Among Thieves, LittleBigPlanet, czy też the Last of Us.
Na przestrzeni 11 lat do sklepów trafiły trzy różne modele PlayStation 3 – standardowy (nazywany też „fat”), Slim (w 2009 roku) oraz Super Slim (w 2012 roku). Od 2013 roku konsola została stopniowo wypierana z rynku przez PlayStation 4.
Macie lub mieliście konsolę PlayStation 3? A może w związku z wieściami o zakończeniu produkcji kupicie sobie pamiątkowy egzemplarz?