Plotka: Microsoft przeciwny pracom Nokii nad tabletem

Kilka dni temu gruchnęła plotka, że premiera phabletu Nokia Lumia 1520 została przesunięta na żądanie Microsoftu. Nie wiadomo na pewno czy jest to prawda, a jeżeli tak, to jakie pobudki kierowały gigantem z Redmond.

Niewykluczone, że Microsoft chce, żeby smartfon ukazał się nie pod nazwą Lumia, ale pod nazwą Surface. Być może amerykański producent chce wprowadzić w ostatniej chwili kilka poprawek. Nie dowiemy się jaka jest prawda dopóki telefon nie zostanie oficjalnie zaprezentowany.

Teraz źródła donoszą, że Microsoftowi nie w smak jest to, że Nokia pracuje nad własnym tabletem, działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows RT. Gigant z Redmond próbuje ponoć przekonać fińską firmę, żeby zupełnie zarzuciła pomysł.

Co więcej, wieść niesie, że Microsoft chce także, aby Nokia pozbyła się z magazynów ponad połowy wszystkich telefonów komórkowych z rodziny Asha.

Nie wiadomo jak do tych żądań, o ile oczywiście są prawdziwe, odnosi się Nokia. Koniec końców fińska firma zostanie wkrótce przejęta przez Microsoft i nie będzie miała nic do powiedzenia w żadnej ze wspomnianych wyżej kwestii.

Trudno dziwić się Microsoftowi, w końcu tablet Surface RT nie odniósł oszałamiającego sukcesu i dalsze podążanie tą drogą, o ile gigant z Redmond czegoś nie wymyśli, wydaje się raczej bezsensowne.

Źródło: VR-Zone