Plotka: iPad Mini z cienką ramką

Ostatnimi czasy coraz więcej słyszymy o tablecie iPad Mini – odpowiedzi Apple’a na Kindle Fire oraz nadchodzący Google Nexus. Chociaż nie został on oficjalnie zaprezentowany 7 marca w trakcie Apple’s Event liczba krążących w Internecie plotek może wskazywać na to, że nastąpi to już niedługo.
Kolejna z nich dotyczy wyświetlacza 7,85-calowego iPada Mini – producent postanowił wyposażyć urządzenie w cienką ramkę, która nada mu nowoczesny i atrakcyjny wygląd. Biorąc pod uwagę fakt, że producenci tabletów powoli rezygnują z fizycznych przycisków, wydaje się to nad wyraz logicznym posunięciem. Możemy spodziewać się, że już wkrótce ujrzymy więcej podobnych urządzeń.
Jako że urządzenie ma być konkurencją dla wyżej wspomnianych tabletów od Google czy Amazona, nie może być wyposażoey we wszystkie high-endowe komponenty, które posiada nowy iPad. Źródła donoszą, że tablet nie będzie miał ekranu Retina, a panele IPS/FFS produkcji LG Display oraz AU Optronics.
iPad Mini ma mieścić się w przedziale cenowym 249-299 USD, co uczyniłoby go bardzo atrakcyjnym urządzeniem na rynku tabletów. Czy popularnością dorówna Kindle Fire? Czas pokaże…
Póki co czekamy na oficjalną prezentację urządzenia, która pozwoli nam przekonać się czy krążące w Internecie plotki są prawdziwe, czy też nie.

Źródła: DigiTimes, Ubergizmo