Plotka: iPad Mini to nic więcej, jak tylko ulepszony iPad 2

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym Apple najprawdopodobniej zaprezentuje oficjalnie iPada Mini, długo oczekiwaną, mniejszą wersję najpopularniejszego na świecie tabletu. Co rusz w Internecie pojawiają się kolejne plotki na temat jego specyfikacji. Oto następna z nich.
Marco Arment, twórca aplikacji Instapaper, informuje, że w statystykach programu pojawiły się właśnie trzy nowe urządzenia – iPad 2.5, iPad 2.6 oraz iPhone 5.1. Ostatnie z nich nie stanowi żadnej tajemnicy – niemal pewnym jest, że jeszcze w tym miesiącu Apple zaprezentuje nową generację iPhone’ów. Pytanie brzmi: „czym są dwa pierwsze?”.
Oznaczenia „iPad 2.1”, „2.2” i „2,3” dotyczą poszczególnych wersji oryginalnego iPada 2. Z kolei iPad 2.4 to tańsza wersja tabletu, która pojawiła się wraz z premierą nowego iPada. Niewykluczone, że urządzenia oznaczone numerami 2.5 i 2.6 to jedynie inne wersje modelu 2.4. Wydaje się to jednak mało prawdopodobne, a to ze względu na fakt, że nowy iPad zdążył się już dobrze zadomowić na rynku i wypuszczanie nowych wersji starszego urządzenia wydaje się mijać z celem.
Jest zatem całkiem prawdopodobne, że pod numerami 2.5 i 2.6 kryje się iPad Mini, który byłby wariacją na temat iPada 2 i garści nowszych komponentów. Nie jest to wcale takie nieprawdopodobne, ponieważ rozwiązanie takie sprawiłoby, że mniejszy iPad mógłby być znacznie tańszy od obecnie królującego modelu, co potwierdzałoby krążące w Internecie plotki.

Źródło: Marco.org