Plotka: Apple zaprzestanie produkcji iPada 2

iPad 2 zadebiutował w marcu ubiegłego roku. Mimo że od momentu jego premiery minęło już trochę czasu, nadal cieszy się całkiem sporą popularnością. Ów stan rzeczy nie potrwa jednak długo, ponieważ gruchnęła właśnie plotka, że Apple ma zamiar zaprzestać produkcji iPada 2 tuż po premierze iPada Mini.
Decyzja ta wynika ponoć z chęci wyklarowania sytuacji związanej ze sprzedawanymi produktami. Oznacza to, że już wkrótce ofercie Apple znajdować się będą jedynie dwa podstawowe modele iPada – 9,7-calowy iPad trzeciej generacji oraz 7,85-calowy iPad Mini – w różnych wariantach.
iPad Mini zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w trakcie konferencji, która odbędzie się we wtorek 23-ego października w California Theatre w San Jose w stanie Kalifornia. Według wszelkiego prawdopodobieństwa trafi do sprzedaży już na początku listopada.
Kiedy druga generacja tabletów Apple trafiła do sprzedaży, firma zaprzestała produkcji oryginalnych iPadów. W przypadku iPada 2 sprawa miała się nieco inaczej, bowiem po premierze nowego iPada (iPada 3/iPada trzeciej generacji), zaprzestano produkcji wariantów 32- i 64-gigabajtowych. Kontynuowano natomiast produkcję wersji 16-gigabajtowej.
Czy plotka ta jest prawdziwa? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: Slashgear