PlayStation 5 jednak powstanie! Kiedy premiera?

Premiera PlayStation 5 nie odbędzie się w tym roku, jak donosił wcześniej portal o nazwie Semiaccurate (nazwa serwisu mówi sama za siebie). Niestety, nowa konsola Sony nie zadebiutuje również w przyszłym roku. Data premiery konsoli PlayStation 5 została wyznaczona na rok 2020, donoszą źródła serwisu Kotaku. Warto dodać, że właśnie ten serwis informował z dużą skutecznością o datach premiery konsol PlayStation 4 Pro, Xbox One X oraz Xbox One S.
Co ciekawe, o nowej konsoli zdaje się nie wiedzieć większość pracowników Sony. Wywiad środowiskowy przeprowadzony pomiędzy deweloperami i osobami bliskim marce PlayStation nie pomógł przynieść wielu odpowiedzi na temat samego urządzenia. Spośród szerokiego grona osób przepytywanych przez redaktorów Kotaku, dwie z nich wiedziały cokolwiek na temat planów firmy. Obie były zgodne, że konsola nie zadebiutuje w tym roku, ani w przyszłym, gdyż urządzenie po prostu nie jest jeszcze w produkcji, a deweloperzy nie znają nawet jego domniemanej specyfikacji.
Deweloperzy podkreślali, że dowodem na rychłą premierę konsoli nie mogą być nawet devkity, które miały jakiś czas temu rzekomo zostać rozesłane do wybrańców z branży. Wczesne devkity to bardzo często najzwyklejsze komputery z określonym procesorem i kartą graficzną. Te w absolutnie żaden sposób nie muszą przypominać podzespołów umieszczonych w ostatecznej wersji konsoli.
Ostateczna data premiery konsoli Sony PlayStation 5 może ulec z resztą zmianie. Producent będzie na pewno reagował na ruchy konkurencji w postaci Microsoftu lub innego, ewentualnego niespodziewanego rywala. Rozmówcy redaktora Kotaku często podkreślali, że nie słyszeli absolutnie niczego na temat planów wydania konsoli PlayStation 5, a co dopiero o precyzyjnie określonym roku jej wydania.
Innym dowodem na premierę PlayStation 5 w 2020 roku mają być kuluarowe rozmowy na spotkaniach z Sony i deweloperami, mające miejsce w trakcie Game Developers Conference w San Francisco.
 
 

Źródło:Kotaku