PlayStation 4 i Dying Light na szczycie list sprzedażowych

Dying Light, którego recenzję możecie przeczytać tutaj może stać się jedną z najlepiej sprzedających się polskich produkcji wszechczasów.

Jak wynika z raportu, polska gra w styczniu sprzedała się w ponad 1,2 mln egzemplarzy. Wyprzedziła dzięki temu takie produkcje jak Call of Duty: Advanced Warfare czy GTA V. Oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że Dying Light jest całkowitą nowością na rynku, a dwie wymienione wcześniej gry nie, co jednak nie umniejsza sukcesu polskiej produkcji. Warto także podkreślić, że Dying Light pobiło rekord otwarcia sprzedaży gry z gatunku survival horror.

Małą bolączką jest jednak fakt, że w zagranicznych mediach jako firmę odpowiedzialną za grę wymienia się amerykańskiego wydawcę – Warner Bros., a nie polskie studio. Powodem tego jest na pewno fakt, że Techland pomimo sukcesu swojej poprzedniej gry – Dead Island, nadal nie jest dobrze rozpoznawalny za granicą. Miejmy nadzieję, że Dying Light zmieni tą sytuację.Statystyka NPD podaje także informację, że po dwóch miesiącach panowania na rynku XBOXa One ponad PlayStation 4, konsola Sony w końcu z powrotem przebiła się na pierwsze miejsce i była najlepiej sprzedającym się modelem w styczniu 2015. Z danych wynika, że od czasu premiery Sony sprzedało już 18,4 mln egzemplarzy PlayStation 4 na całym świecie.

Źródło: technobuffalo