PlayerUnknown’s Battlegrounds wyprzedza na Steam grę DOTA 2

Dwa słowa: wczesny dostęp. Te słowa u coraz większej liczby graczy wywołują awersję. Wygląda jednak na to, że PlayerUnknown’s Battlegrounds jest tytułem, który szybko zyskał sobie nie tylko ich zaufanie, ale także ogromną popularność. Dość powiedzieć, że PlayerUnknown’s Battlegrounds stał się najpopularniejszą grą na Steamie, pochodzącą spoza dystrybucji Valve.
3 sierpnia informowaliśmy Was, że znajdująca się dopiero we wczesnym dostępie gra PlayerUnknown’s Battlegrounds stała się najpopularniejszą grą na Steam, ustępując miejsca jedynie dwóm tytułom od Valve. Nieco ponad trzech tygodni trzeba było, by nowość wyprzedziła DOTA 2 – jedną z najpopularniejszych gier typu MOBA na świecie (darmową!).Wynik 877 844 jednocześnie aktywnych graczy jest imponujący, ale daleko mu do rekordu ustanowionego przez kultową grę Leauge of Legends, w którą w 2014 roku pewnego dnia grało jednocześnie… 7.5 miliona osób. Biorąc pod uwagę jednak „darmowość” LOLa i towarzyszącą mu ogromną scenę esportową, taki rezultat i dysproporcje nie powinny nikogo dziwić.
O co chodzi w PlayerUnknown’s Battlegrounds? To gra akcji MMO, czerpiąca w najlepsze z popularnego także w innych grach trybu Battle Royale. W tej grze opartej na silniku Unreal Engine 4 gracze mają za zadanie walczyć ze sobą o przeżycie na wyspie o powierzchni 8×8 kilometrów, za pomocą odnalezionych na mapie broni.

 

Źródło: inf. własna,Twitter