PlayBook tańszy nawet o 50%!

Producenci tabletów działających pod kontrolą Androida zaczynają powoli dostrzegać główny powód ich słabej sprzedaży – cenę. Przejawia się coraz częstszymi promocjami sięgającymi nawet 75% (HP TouchPad). Tym razem przyszła kolej na PlayBooka od RIM. Jak wiadomo zainteresowanie nim jest o wiele mniejsze niż chciałaby firma, dlatego też zdecydowano się na promocję.

Jeden z największych detalistów elektroniki użytkowej w USA – BestBuy oferuje obecnie podstawową wersję PlayBooka (16 GB, WiFi) za 299 dolarów (około 1100 zł) czyli o 200 dolarów mniej niż do tej pory (cena wynosiła 499 dolarów). Dołożenie 310 zł do tej kwoty pozwoli nam na nabycie 32 GB wersji urządzenia. 64 GB PlayBook kosztuje obecnie 499 dolarów (około 1550 zł). Na tym jednak nie koniec promocji dotyczących PlayBooka.
W jednym z kanadyjskich sklepów – WalMart, można było nabyć tablet za 249 dolarów (również podstawowa wersja – 16 GB, WiFi), a więc obniżka osiągnęła poziom 50%. Czy to oznacza, że wyprzedaż podobna do tej jaką zaoferowało HP jest nieunikniona? Całkiem prawdopodobne. Wszystko to oczywiście za sprawą słabych wyników sprzedaży gadżetu. Szerzej na tematpisaliśmy przy okazji prezentacji wyników finansowych RIM za drugi kwartał roku.

Źródło: mobilesyrup, wł