Płatne lootboksy wkrótce znikną z Overwatcha w Belgii

W kwietniu tego roku władze Belgii uznały, że skrzynki z łupami w grach naruszają przepisy dotyczące hazardu w tym kraju. Wtedy państwo zagroziło, że jeśli wydawcy nie usuną ich ze swoich tytułów, ma czekać ich… kara pozbawienia wolności i potężne kary finansowe. Sprawa dotyczyła takich produkcji jak FIFA 18, Overwatch czy Counter-Strike: Global Offensive. W lipcu Belgijska Komisja Hazardowa zakazała oferowania belgijskim graczom lootboksów.
Wcześniej do zakazu dostosowało się Valve, dodając do CS:GO aktualizację, która sprawiła, że Belgowie nie mają dostępu do skrzynek z bronią w strzelance. Teraz do tej firmy dołącza Blizzard, który zapowiedział, że usunie płatne lootboksy z gry Overwatch oraz Heroes of the Storm.
Blizzard wyjaśnił, że zdecydował się dostosować do decyzji komisji, mimo że nie zgadza się w pełni z jej interpretacją belgijskiego prawa. No cóż, oznacza to, że w Belgii skrzynek nie będzie można kupić w tych grach ani za rzeczywiste pieniądze, ani za klejnoty.
Nie wiadomo, kiedy dokładnie Blizzard wprowadzi zmianę w życie. Powiedziano jedynie, iż ma to się stać wkrótce.
Blizzard zaznaczył dodatkowo, iż jest otwarty na dyskusję w sprawie lootboksów. Liczy on na to, że poprzez kontakt z odpowiednimi przedstawicielami władz uda się osiągnąć rozwiązanie, które będzie zadowalać obydwie strony, a które pozwoli na powrót skrzynek do wspomnianych gier.

Źródło: Blizzard