Platforma VR Virtuix Omni dostępna w Polsce, ale kupią ją nieliczni

O ile same gogle VR były przełomem, który sprawił, że granica pomiędzy światem realnym i cyfrowym wyraźnie zatarła się, o tyle nadal problemem pozostał sposób poruszania się po meandrach cyfrowej rozrywki. Siedzenie w fotelu i kurczowe trzymanie kontrolera w dłoniach to jeszcze nie było to, na co czekali gracze. Z kolei próby poruszania się w plątaninie kabli w dalszym ciągu grożą uszczerbkiem na zdrowiu… i zniszczeniami w mieszkaniu.Virtuix Omni Uporać się z tym problemem próbowało wielu, jednak to Virtuix jako pierwszy zaoferował kompletne, komercyjne rozwiązanie pozwalające graczom w pełni przenieść się do wirtualnego świata. Platforma Omni zapewnia zarówno bezpieczeństwo gracza, jak i pełną swobodę ruchu w promieniu 360 stopni.
Gracz wchodzi na wklęsłą platformę w specjalnym, uzbrojonym w czujniki i ślizgacze obuwiu, przypinany jest pasami do obrotowej obręczy i na własnych nogach przemierza cyfrowe terytoria. Nie potrzeba specjalnego smarowania maty i nie ma tym samym ryzyka zabrudzenia obuwia czy zniszczenia ubrań. To sprzęt w pełni bezpieczny i bezinwazyjny w obsłudze, a do tego łatwy w transporcie i montażu (złożenie trwa 10 minut).
Virtuix Omni jest zgodny ze wszystkimi popularnymi goglami VR, jednak to na HTC VIVE Business Edition najefektywniej rozwija swoje skrzydła i to właśnie ten model producent rekomenduje jako optymalny wybór.

W co można zagrać?

Producent sprzętu udostępnia użytkownikom aplikację Omniverse z 15 grami zoptymalizowanymi z platformą – każdego miesiąca na listę trafiają kolejne tytuły. Niestety, lista nie jest rozbudowana, a gry przesadnie złożone, co patrząc na cenę platformy robi nienajlepsze wrażenie.Virtuix Omni Na Omni zagramy tym sposobem w tytuły takie jak TraV,Omni Arena, jak i w popularne produkcje ze SteamVR, np. Primordian, Karnage Chronicles czy Nature Treks VR. Aktualnie trwają rozmowy z producentem gry Serious Sam VR, któa w wersji na Virtuix Omni okazać się może prawdziwym hitem.
Co więcej, Viruix Omni to rozrywka nie tylko dla jednego gracza, lecz także dla dwóch czy nawet czterech osób w tym samym czasie. O ile oczywiście spotkają się ze sobą odpowiednio zamożni gracze lub sponsor.

Cena i dostępność

Z powodu wysokich kosztów produkcji i zastosowanej technologii, na Virtuix Omni w domu pozwolić sobie mogą jedynie nieliczni – cena samej platformy z akcesoriami przekracza 30 tys. złotych.
Z tego tytułu producent skupia się wyłącznie na klientach biznesowych, pamiętając nawet o udostępnianiu komercyjnych wersji gier, na których firmy mogą legalnie zarabiać. W ofercie Digital Vitra, polskiego dystrybutora Virtuix Omni, dostępnych jest kilka rodzajów usług dostępu do sprzętu – od wynajmu na eventy, przez wynajem długoterminowy i leasing, po zakup bezpośredni. Z myślą o szkołach i firm deweloperskich postała też niekomercyjna wersja Omni.Virtuix Omni Już teraz dystrybutor wypożycza sprzęt, zaś pierwsze dostawy zamówień Virtuix Omni realizowane będą w grudniu.
 
 

Źródło: Virtuix1,2