Plants vs. Zombies ma już 10 lat! Jak ta gra początkowo miała wyglądać?

Gra Plants vs. Zombies, w której zapewne wielu z Was spędziło niezliczone godziny, broniąc się przed hordami nieumarłych, w tym roku skończyła 10 lat. Dokładnie tak! Z tej okazji jej twórca – George Fan, podzielił się na Twitterze oryginalnymi szkicami, na podstawie których gra powstała.
Jak można zobaczyć w notatkach Fana, początkowo przeciwnikami w grze miały być nie zombiaki, a… kosmici. Dokładniej mówiąc, mieli to być kosmici z jego poprzedniej produkcji – Insaniquarium, której ten planował kontynuację. Na szczęście, gdy tylko Fan narysował pierwszego zombiaka, szybko zmienił zdanie.  Oryginalny szkic nieumarłego mocno przypomina to, co ostatecznie możemy zobaczyć w Plants vs. Zombies.Plants vs. ZombiesNie tylko zombiaki początkowo nie były planowanym elementem gry. Kolejny to słoneczniki. Początkowo Fan zaprojektował bulwy, które musiały być podlewane, a następne wyrywane z korzeniami, aby zdobywać walutę. Słoneczniki, które samodzielnie produkują energię, wydają się być zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.Plants vs. ZombiesNa jednym ze szkiców można zauważyć również, że pewnym momencie Plants vs. Zombies miało posiadać sześć rzędów zamiast pięciu. Z resztą, początkowo gra nie miała posiadać żadnych rzędów. Zamiast tego gracze mieliby budować labirynt dla przeciwników.
Gra Plants vs. Zombies zadebiutowała na rynku 5 maja 2009 roku. Ta została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, jak i graczy. Dziś posiada ona status kultowej. Można w nią zagrać na wielu platformach, od urządzeń z Androidem i iOS, przez konsole Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo DS i PlayStation Vita, aż po pecety.

Źródło: Twitter