Pierwsze szczegóły na temat kolejnej generacji procesorów mobilnych Intela

W trakcie styczniowych targów CES 2013 Intel zaprezentuje nową generację mobilnych procesorów. Tak przynajmniej wynika z informacji, które właśnie ujrzały światło dzienne.
Procesory Bay Trail-T, które stanowić będą integralną część SoC (System-on-Chip) Valleyview-T, mają nie tylko bić na głowę poprzedników, ale stanowić także skuteczny oręż w walce z konkurencją. Nowe układy mobilne Intela, które znajdą zastosowanie przede wszystkim w tabletach, wykonane zostaną w 22-nanometrowym procesie technologicznym, dzięki czemu będą zużywać o połowę mniej mocy, niż procesory Clover Trail, a także będą mogły pochwalić się o 50-60% większą od nich wydajnością.
Procesory Bay Trail-T wyposażone zostaną w cztery rdzenie taktowane częstotliwością 2,1 GHz. Nowy zintegrowany układ graficzny zapewni wsparcie rozdzielczościom nawet rzędu 2560 x 1600 pikseli. Nie zabraknie także obsługi DirectX 11 oraz możliwości obsługi kamer zdolnych do nagrywania filmów w 3D w rozdzielczości 1080p przy częstotliwości odświeżania obrazu, wynoszącej 60 kl./s.
Kiedy kolejna generacja procesorów mobilnych Intela pojawi się w tabletach? Z tego, co wiadomo na chwilę obecną nie nastąpi to przed 2014 rokiem. Pytanie czy do tego czasu konkurencja nie będzie miała do zaoferowania czegoś znacznie lepszego?

Źródło: Slashgear