Pierwsza w Polsce klasa e-sportowa ma sponsora – firmę Logitech

Pierwsza polska klasa e-sportowa powstała w Kędzierzynie-Koźlu w 2015 roku. Klasa liczy 30 uczniów, którzy kształcą się w zawodzie technik informatyk z rozszerzeniem e-sport i tworzenie gier. Część zajęć jest poświęcona treningom w Counter-Strike: Global Offensive. Ponadto uczniowie będą brać udział w turniejach e-sportowych.
Logitech dostarczy szkole 15 kompletnych zestawów do grania, które będą zawierały: myszki G502, G402 i G300s, podkładki pod myszkę G640, słuchawki G430 i G633 oraz klawiatury G105, G410 i G910.

„Jesteśmy podekscytowani, że stajemy się częścią pierwszej w Polsce klasy, mającej szkolić przyszłe gwiazdy e-sportu” – powiedziała Izabela Sulima, Regional Marketing Manager CEE. „Mamy nadzieję, że dzięki naszemu wsparciu, będziemy mieli swój udział w wyszkoleniu nowego Jarosława „Pashy” Jarząbkowskiego” – dodała Izabela Sulima.

„Jest nam niezmiernie miło, że Logitech wspiera nasz pomysł klasy esportowej. Wsparcie ze strony tak znanej firmy jest dla nas wyraźnym sygnałem, że warto dzisiaj inwestować w esport i zawodników. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi nasze drużyny będą mogły trenować na najwyższym poziomie” – powiedział Adam Bugiel, koordynator klasy e-sportowej, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Kędzierzynie-Koźlu.

Myślicie, że takie klasy mają sens? Posłalibyście do takiej swoje dzieci? A może sami chcielibyście się w takowej znaleźć?

Źródło: inf. prasowa