Patch do Fallout 4 zostanie wydany w przyszłym tygodniu

Pierwsza aktualizacja do gry Fallout 4 ukaże się już w przyszłym tygodniu i skierowana będzie dla posiadaczy wersji gry dla komputerów osobistych. Bethesda obiecuje, że poprawi wiele z irytujących graczy błędów, nie wskazując jednak jednoznacznie na to, które problemy zostaną załatane. A jest ich trochę. Nieco później udostępniony zostanie patch do konsol – konkretnego terminu nie podano.
W Fallout 4 gram od dnia premiery. Z publikacją recenzji chciałem się wstrzymać kilka dni, widząc że tytuł ten potrzebuje choćby niewielkiej aktualizacji (nie uważam, że to coś złego dać ok. tygodnia na aktualizację w przypadku gry przygotowanej z takim rozmachem). Postapokaliptyczny świat okolic Bostonu jest naprawdę ciekawy, a możliwości jakie daje gra bardzo duże. Falloutowi 4 towarzyszy jednak kilka irytujących błędów, związanych choćby z koniecznością ponownego wczytania stanu gry, gdy odchodząc od terminala lub stanowiska pracy, podczas wyświetlania się animacji, klikniemy lewy przycisk myszki. Innym problemem są spadki płynności animacji w różnych lokalizacjach.
Gry Bethesdy znane są z tego, że oferują naprawdę wiele, ale tuż po premierze trzeba się czasem wykazać odrobiną cierpliwości jeśli chodzi o drobne bugi oraz optymalizację silnika gry. Na szczęście producent ten zapowiedział już wypuszczanie cyklicznych i częstych aktualizacji, które stopniowo usuwać będą przeszkody psujące przyjemność zabawy.
Cóż, tworząc tak duży świat gry często nie da się uniknąć drobnych potknięć – grunt, to szybko wprowadzić niezbędne poprawki. Osobiście nie rozumiem kampanii nienawiści skierowanej pod adresem Bethesdy i Fallouta 4 – gdy w chwili premiery GTA V w wersji na PC grze towarzyszyły podobne błędy, wszystkie serwisy zgodnie wystawiały jej oceny oscylujące w granicach 90-100%. Hipokryzja? A może chęć przypodobania się graczom?
Tak czy inaczej spodziewajcie się naszej recenzji Fallouta 4 już wkrótce.

Źródło: inf. własna