Partnerzy Microsoftu czują się oszukani

Okazuje się, że zapewnienia Microsoftu, na temat poinformowania swoich stałych partnerów handlowych o wprowadzeniu nowego produktu w postaci produkowanych przez siebie tabletów, były trochę na wyrost. Być może kilkoro z nich dowiedziało się dość wcześnie, lecz z wywiadu anonimowego reprezentanta spółki współpracującej z Microsoftem przeprowadzonego przez Reutersa, wynika, że większość otrzymała tę informację krótko przed nami.
Co ważniejsze, partnerzy nie są zachwyceni takim obrotem spraw. Jak powiedział Reutersowi wspomniany przedstawiciel, woleliby, żeby software’owy gigant z Redmond pozostał SOFTWARE’OWY. Producenci hardware’u mogą czuć się oszukani, zwłaszcza, że ich partner trzymał sprawę w takiej tajemnicy, że dopiero w ubiegły piątek Steven Sinofsky, szef ds. Windowsa, wykonał kilka szybkich telefonów do swoich stałych dostarczycieli. A oficjalny event miał miejsce w poniedziałek. Trudno budować zaufanie pomiędzy firmami w taki sposób.
W efekcie już wkrótce sytuacja będzie bardzo skomplikowana. Obie strony są ze sobą mocno związane, bowiem Microsoft potrzebuje niezbędnych podzespołów do swoich nowych tabletów, natomiast dostarczający te podzespoły – oprogramowania, na których działają produkowane przez nich laptopy, tablety, komputery PC. Pomimo tych więzi, będą jednak ze sobą mocno rywalizować. Co z tego wyniknie? Zobaczymy już wkrótce, ale miejmy nadzieję, że skorzystają na tym użytkownicy, gdy ceny urządzeń polecą w dół.

Źródło: electronista