Paczki gier na Steam będą tańsze, jeśli część ich zawartości już posiadamy

Wygląda na to, że na Steamie pojawią się spore zmiany w sprzedaży pakietów gier. Zgodnie z oficjalną dokumentacją, którą Valve wysłało deweloperom, już wkrótce za każdy tytuł, który został objęty promocją, a który posiadamy, otrzymamy zniżkę na pozostałą zawartość paczki, tak jak na GOG.com
Chociaż Valve jeszcze oficjalnie nie ogłosiło zmian, ze screenów, które pojawiły się w serwisie PCGN, wynika, że informacje rzeczywiście mogą być prawdziwe. Co więcej, gry, które są zwarte w obecnej paczce – Headup Games Complete, już powinny być sprzedawane na nowych zasadach. Nie wiadomo natomiast, kiedy pojawi się kolejna taka promocja.
Steam
Steam
SteamJak firma podała w dokumentacji, kupowanie paczek gier wcale nie było opłacalne dla osób, które część objętych promocją tytułów już posiadały. W przypadku nabycia pakietu, płaciły również za produkty, które już były przypisane do ich kont. Od teraz system Steam Bundle będzie o wiele bardziej przyjazny i opłacalny.
Niemniej jednak, dotychczas stosowany model paczek wcale nie zniknie. Dalej będzie się pojawiał, lecz pod nazwą „Must Purchase Together”. Te pakiety natomiast powinny zawierać również soundtracki, art booki i inne elementy, które zazwyczaj odnajdujemy w edycjach deluxe i kolekcjonerskich.
Warto zaznaczyć, że zmiany obejmą jedynie paczki gier kupowanie za pośrednictwem Steama i nie wpłyną na działalność serwisów takich jak Humble Bundle.

Źródło: PCGN