Oz: Broken Kingdom – nowy darmowy RPG na Androida i iOS

Nexon i This Game Studio wydali Oz: Broken Kingdom, grę RPG na urządzenia mobilne przenoszącą graczy w bajkowy świat Oz, który został skażony przez wielką ciemność (Great Darkness). Gracze poznają nową postać, Ophelię Shen, która dołącza do legendarnych bohaterów: Blaszanego Drwala, Lwa i Stracha na Wróble, a ich zadaniem jest zniszczenie nowego zła i przywrócenie krainie Oz chwały. Oz: Broken Kingdom jest dostępne za darmo w App Store i Google Play na urządzenia z systemami iOS i Android. Gra zbiera do tej pory pozytywne oceny.

Oz: Broken Kingdom zawiera unikalne elementy RPG, w tym głęboki, strategiczny turowy system walki, personalizacje i ewolucje postaci, jak również wachlarz specjalnych umiejętności bohaterów. W trakcie dowodzenia legendarnymi bohaterami przez siedem regionów Oz, gracze odkryją i ulepszą ponad 100 unikatowych umiejętności. Użytkownicy zwiedzą niebezpieczny kraj Manczkinów, przepastne hale zamku Gladioli (Glinda’s Castle) oraz wiele cienistych krain. Na drodze czwórki bohaterów staną hordy diabelskich wrogów, koszmarnych sługusów i bestialskich bossów, które będą starały się powstrzymać odegnanie ciemności i rozwiązanie zagadki skażonego Oz.
Oprócz trybu dla pojedynczego gracza, gracze mają również dostęp do trybu Arena, gdzie mogą dołączyć do gildii, zbierać towarzyszy, którzy pomagają bohaterom w walce oraz wyzwać innych użytkowników na pojedynek PvP w czasie rzeczywistym na Arenie Oz, zdobywając nagrody i wspinając się w rankingu.
„W Oz: Broken Kingdom, nie tylko na nowo zinterpretowaliśmy krainę Oz, lecz również rozwinęliśmy jej fabułę. Gracze będą odkrywać nowe spojrzenie na Oz powołane do życia z bogactwem szczegółów i pełne niebezpiecznych, czyhających na każdym kroku wrogów” – stwierdza Scott Blackwood, założyciel i Head of Product w This Game Studio.