Outlast 2 zakazany w Australii – trudno o lepszą rekomendację dla horroru

Outlast 2, sequel popularnego horroru z roku 2014 nie trafi na sklepowe półki w Australii. Gra idzie tym samym w ślady Hotline Miami 2 oraz Valkyrie Drive: Bhikkuni i jej sprzedaż jest zabroniona. Australijska organizacja certyfikująca oznaczenia wiekowe dla gier odmówiła przyznała Outlastowi 2 oznaczenie RC („refused classification” – odmowa sklasyfikowania).
W uzasadnieniu czytamy, że oznaczenie „RC” otrzymują treści zawierające w sobie zbyt dużo przemocy, okrucieństwa, treści o charakterze seksualnym, propagowania nadużywania narkotyków i podobnych, które godzą w zasady współżycia społecznego i przyzwoitość.
Outlast 2, survival horror tworzony przez studio Red Barrells, prezentuje się naprawdę dobrze. Już podczas imprezy Pax West 2016 zgromadzeni mieli okazję podziwiać 12-minutowy zapis rozgrywki, prezentujący fragment mrocznej, opowiedzianej w grze historii.
Doskonałą atmosferę potęguje mocno niepokojąca oprawa dźwiękowa, a także fakt, że w starciu z monstrami jesteśmy bezbronni. Dosłownie. Bohater nie posługuje się bowiem ani bronią, ani żadnymi umiejętnościami bojowymi. Liczyć możemy wyłącznie na swój spryt i zdolność korzystania z różnorakich kryjówek. Zobaczcie sami jak to wygląda w praktyce:

Premiera Outlast 2 odbędzie się 25 kwietnia bieżącego roku. Planowane są wersje na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i XBox One.
 

Źródło:classification.gov.au, inf. własna