Oto najlepiej sprzedające się gry na Steam w Polsce i na świecie

Serwis Steam Spy istnieje od kwietnia ubiegłego roku i od wtedy też gromadzi różnorakie statystyki na temat najpopularniejszej na świecie platformy dystrybucji cyfrowej gier. Opublikowany właśnie ranking najlepiej sprzedających się w tym miejscu gier obejmuje więc okres od kwietnia do połowy grudnia bieżącego roku.
Niekwestionowanym liderem sprzedaży w roku 2015 jest Counter-Strike: Global Offensive, którego na świecie za pośrednictwem Steama zakupiono aż 5 634 096 razy. Na drugim miejscu podium znalazło się Grand Theft Auto V z wynikiem 3 595 901 sprzedanych egzemplarzy. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Fallout 4, który osiągnął wynik 2 485 339 sprzedanych egzemplarzy.Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce znalazł się też nieśmiertelny Garry’s Mod z wynikiem 1 713 940, dającym mu piąte miejsce. Nasz rodzimy „Wiesiek”, czyli Wiedźmin 3: Dziki Gon znalazł sięna wysokim, ósmym miejscu.
Dowiedzieliśmy się także jakie gry najchętniej za pośrednictwem Steama kupowali Polacy. Wśród 25 tytułów ujętych w zestawieniu brakuje Wiedźmina 3. Nic dziwnego – Polacy kupowali go w wersji na platformę GOG, która była po prostu znacznie tańsza (niemal o połowę). Liderem jest Counter-Strike: Global Offensive z rezultatem 323 309 sprzedanych egzemplarzy. Daleko w tyle jest Skyrim z wynikiem 45 007 sprzedanych sztuk. Drugie miejsce na podium Skyrim zawdzięcza licznym wyprzedażom, na których można było go kupić nawet za ok. 10 złotych. Podium zamyka… Garry’s Mod. Różnice pomiędzy czołową dziesiątką nie są duże, zobaczcie sami.

Źródło: Twitter