Oto drużyna seniorów, która zagra w CS:GO na DreamHacku

Kto powiedział, że w gry mogą grać tylko młodzi ludzie. No właśnie – nikt. Dokładnie tak samo jest w przypadku e-sportu. Poznajcie seniorów ze szwedzkiego zespołu Silver Snipers, którzy trenują pod okiem Tommy’ego „pottiego” Ingemarssona, a którzy wystąpią na samym… DreamHacku.
Najmłodszy członek zespołu liczy sobie 62 lata, a najstarszy, o dziwo, aż 81. Co więcej, w skład drużyny nie wchodzą sami mężczyźni. Należą bowiem do niego również dwie kobiety. Nieźle, biorąc pod uwagę to, że stereotypowy e-sportowiec to zwykle facet mający nie więcej niż trzydzieści kilka lat na karku.

Jak wspomnieliśmy, trenerem zespołu jest Tommy „potti” Ingermarsson, który dawniej grał między innymi dla drużyny Ninjas in Pyjamas i jest legendą światowej sceny Counter-Strike’a 1.6. „Srebrni snajperzy” nie spędzili w Counter-Strike’u: Global Offensive imponującej liczby godzin (najbardziej doświadczona Monica „Teen Slayer” Idenfors ma na koncie 69 godzin), ale nie ma wątpliwości, ze dzięki ekspertyzie takiej osoby jak potti szybko rozwijają oni swoje umiejętności.Silver SnipersFormacja wystąpi podczas zbliżającego się DreamHacka Winter. Silver Snipers nie będzie jednak grać w turnieju dla profesjonalnych drużyn, a w strefach otwartych. W skład zespołu wchodzą: 81-letni Bertil „Berra-Bang” Englund, 62-letnia Monica „Teen Slayer” Idenfors oraz Abbe „BirDie” Drakborg, Wanja „Knitting Knight” Godange i Oivind „Windy” Toverud.

Źródło:Dexerto