Oto, co o Nintendo Switch sądzi Hideo Kojima

W marcu Nintendo wprowadzi na rynek swoją nową przenośną konsolę– Nintendo Switch, wyposażoną w ekran dotykowy, stację dokującą, umożliwiającą podłączenie urządzenia do telewizora i wyświetlanie na nim obrazu, a także Joy-Con, czyli charakterystyczny zestaw kontrolerów umieszczanych po bokach urządzenia… włożonego do jeszcze innej stacji dokującej. Teraz na temat tego urządzenia wypowiedział się Hideo Kojima, czyli twórca serii Metal Gear oraz nadchodzącego Death Stranding.
Podczas rozmowy z serwisem IGN Kojima stwierdził, że szczególnie lubi hybrydowy charakter Nintendo Switch. Urządzenie łączy w sobie bowiem elementy konsol przenośnych oraz stacjonarnych, co Kojima porównał do jego idei „Transfarringu”, czyli przenoszenia zapisów gier Konami między ich wersjami na różne konsole – PlayStation 3 i PlayStation Vita.
„Wierzę, że [Nintendo Switch] jest rozwinięciem tego pomysłu.” – powiedział Kojima – „To, że można w coś grać w domu, a następnie robić to samo na zewnątrz jest spełnieniem marzeń graczy. Switch to wszystko doskonali.”Nintendo SwitchKojima dodał: „Mam wrażenie, że technologia chmury jest czymś, na co ostatecznie wszystko się przeniesie. Wydaje mi się, że teraz z tą technologią mamy rzadziej do czynienia, niż w przeszłości przewidywaliśmy, że będziemy mieć. Myślę jednak, że na wszystko przyjdzie czas, a gdy tylko pojawi się odpowiednia infrastruktura, będzie można grać we wszystko, na każdym urządzeniu, gdziekolwiek. Switch poprzedza ten etap.”
Obecnie Kojima pracuje nad enigmatycznym projektem, jakim jest gra Death Stranding. Tytuł ma zadebiutować na PlayStation 4. Obecnie nie jest znana data jego premiery.

Nintendo Switch zadebiutuje na rynku 3 marca 2017 roku. Cena konsoli w podstawowej wersji wyniesie 299 dolarów. W przeliczeniu odpowiada to 1230 złotym bez dodatkowych opłat, ale cena konsoli w przedsprzedaży na muve.pl wynosi aż 1449 złotych (należy pamiętać, że dostarczane zza granicy towary dodatkowe objęte są podatkiem w naszym kraju oraz nierzadko cłem). Więcej informacji na temat konsoli znajdziecie w tym tekście.

Źródło: IGN