Oryginalny Snake powraca!

Najnowsze informacje pochodzące ze studia Rumilus Design przyprawią niejednego gracza o szybsze bicie serca. Taneli Armando, twórca oryginalnej wersji gry, która znajdowała się na większości telefonów wyprodukowanych przez Nokię, postanowił odtworzyć grę i udostępnić ją użytkownikom najnowszych smartfonów działających na systemach iOS, Android i Windows Phone.

Snake Rewind, bo tak nazywa się nowoczesna wersja gry, powinien zadowolić każdego gracza. Tego młodszego, jak i tego starszego. Będzie ona oferowała ulepszona grafikę w stosunku do oryginalnej wersji gry, rozbudowanie poziomy, ulepszenia dostępne wewnątrz rozgrywki, a także możliwość cofnięcia węża nawet jeśli zostanie on zabity.

Dla tych jednak, którzy nie są przekonani do nowoczesnych zmian, w grze będzie dostępna oryginalna, biało-czarna (a raczej czarno-zielona) wersja, bez żadnych usprawnień, dopalaczy, czy rozbudowanych poziomów.SnakeMiejmy nadzieję, że gra zostanie wykonana tak dobrze, jak było to w przypadku pierwszej wersji. Kluczem do serca graczy powinna być prostota i łatwość sterowania, czyli to, co cenili sobie posiadacze Nokii paręnaście lat temu.

Jak wiele osób wie, od czasu powstania pierwotnej wersji gry, pojawiały się kolejne, jednak żadna z nich nie była tak dobra jak pierwowzór. Sama Nokia wiele razy usprawniała grę, przenosząc ją nawet do wersji trójwymiarowej, lecz możemy powiedzieć z całą pewnością, że było to nieprzemyślane zagranie.

Gra ma zostać wydana już 14 maja całkowicie za darmo na urządzenia z iOS, Androidem i Windows Phone. Po więcej informacji warto odwiedzić oficjalną stronę gry.

Źródło: pocketgamer