Orcs Must Die! Unchained przechodzi w fazę otwartej bety

Orcs Must Die! Unchained weszły w fazę otwartych testów beta. Dzięki temu od teraz do gry może dołączyć każdy bez ograniczeń i połączyć się w trybie „Przeżycie” z przyjaciółmi albo stawić im czoło w trybie „Podbój”, tworzyć pułapki, używać broni, a przy tym – zgodnie z tradycją całej serii – wysyłać całe masy orków na tamten świat.

Firmy Gameforge i Robot Entertainment dobrze spożytkowały czas podczas zamkniętej bety Orcs Must Die! Unchained, aby wyznaczyć grze całkowicie nowy kierunek: Gra była na początku zaplanowana jako PvP z nawiązaniami do MOBA, ale twórcy podchwycili opinie Społeczności i rozszerzyli ją o obszerny tryb PvE, dodając tym samym znany typ rozgrywki tower defense znany z poprzednich wersji.

W Orcs Must Die! Unchained grupy składające się z maksymalnie 5 graczy próbują powstrzymać wrogich siepaczy przed przedostaniem się do szczeliny swoich herosów. Typowo dla serii, dostępne są wszelkiego rodzaju pułapki i bronie. Ponadto każdy z łącznie 12 herosów dysponuje specjalnymi umiejętnościami, które można, a nawet trzeba łączyć w strategicznie logiczny sposób z umiejętnościami pozostałych członków drużyny. Klasyczna rozgrywka „Orcs Must Die!” jest rozszerzona o tryb craftingu: Przez zbieranie materiałów do craftingu, zdobywanych zarówno podczas meczów PvE, jak i przyznawanych za ukończone rozgrywki PvP, można wytwarzać w grze praktycznie wszystkie przedmioty – od przydatnych eliksirów aż po pułapki – oraz tworzyć nowych herosów.Orcs Must Die! Unchained Fani eleganckich pojedynków PvP mają szansę wyżyć się na dwóch polach bitwy, a w trybie kooperacji na początku otwartej bety dostępnych jest 8 map, które różnią się znacznie między sobą wyglądem, poziomem trudności oraz siepaczami, których można na nich spotkać.  Dodane dopiero niedawno mapy „Shark Island” i „Frostbite” nie stanowią tutaj wyjątku: Ta pierwsza roztacza aurę Karaibów dzięki prażącemu słońcu, krwiożerczym rekinom w wodzie i zuchwałym siepaczom-piratom na lądzie, podczas gdy „Frostbite” nie została tak nazwana bez powodu i zapewnia przygody w lodowych zamczyskach.

Już w otwartej becie gra Orcs Must Die! Unchained jest dostępna w polskiej, angielskiej, francuskiej, włoskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i tureckiej wersji językowej; można ją pobrać przezomd.gameforge.com albo Steam. Gratka dla graczy podejmujących szybkie decyzje: każdy uczestnik otwartej bety otrzyma między 29 marca a 13 kwietnia 2016, godz. 12:00 (CET) wyjątkowy skin herosa „Podpalaczka” dla Smolder, który będzie dostępny wyłącznie w ciągu tych dwóch tygodni otwartej fazy testowej.

Podsumowanie najważniejszych faktów dotyczących rozpoczęcia otwartej bety:

+ Bezpłatny dostęp do gry przezomd.gameforge.com i Steam
+ 7 wersji językowych
+ 12 grywalnych herosów
+ 8 map w trybie PvE „Przeżycie”, 2 mapy w części PvP „Podbój”
+ Pułapki i przedmioty, które można produkować i udoskonalać
+ Masa orków, orków i jeszcze więcej orków!

Źródło: inf. prasowa