Oral-B pokaże na MWC szczoteczkę do zębów z Bluetooth

Zaprojektowana przez Procter & Gamble szczoteczka do zębów, która sprzedawana będzie jako kolejny produkt z serii P&G Oral-B, trafi na półki sklepowe już w czerwcu. Za pośrednictwem Bluetooth 4.0 będzie łączyła się z dedykowaną aplikacją zainstalowaną na smartfonie.

„Dentyści zawsze mówią nam: 'ludzie odwalają kawał dobrej roboty na tydzień przed i tydzień po przyjściu do nas. W żaden jednak sposób nie ukryją partii, które omijają, kiedy zaglądamy im do ust'” – mówi Michael Cohen-Dumani z firmy Oral-B.

Oprogramowanie będzie można kalibrować z pomocą dentysty. Podczas mycia zębów aplikacja będzie pokazywała w czasie rzeczywistym postęp czyszczenia jamy ustnej, a także poinformuje, kiedy przejść do innej partii lub czyścić zęby delikatniej.

„[Aplikacja] podpowie w jaki sposób myć zęby, umożliwi również całkowite spersonalizowanie sposobu czyszczenia jamy ustnej” – dodaje Michael Cohen-Dumani. Podczas testów oprogramowanie przyczyniło się do wydłużenia czasu mycia zębów z mniej niż minuty do 2 minut i 16 sekund.

Szczoteczka do zębów P&G Oral-B zostanie zaprezentowana już za kilka dni, podczas imprezy Mobile World Congress 2014, która odbędzie się Barcelonie. W Europie urządzenie będzie kosztowało 219 euro, czyli około 880 złotych.

Źródło: Reuters