OMEN by HP na Intel Extreme Masters 2018 – atrakcje i pomoc potrzebującym

Przełom lutego i marca to prawdziwe święto dla fanów gier komputerowych. Podczas drugiego weekendu Intel Extreme Masters 2018 w Katowicach odbędą się finały Counter Strike: Global Offensive oraz Starcraft II, z pulą nagród odpowiednio 500 i 400 tys. dolarów, w których wystąpią najbardziej utytułowane zespoły z całego świata. W minionym roku IEM odwiedziło 173 000 osób, pragnących spotkania ze znanymi graczami, influencerami oraz producentami sprzętu dla graczy.
Swoją obecność w strefie OMEN by HP potwierdziła drużyna POMPA Team oraz YouTuberzy Tivolt, Ziemniak i Seto, z którymi będzie można zmierzyć się na wirtualnej arenie. O odpowiednią oprawę w strefie HP dbać będzie znany beatboxer, Blady Kris.
Na miejscu nie zabraknie otwartych turniejów OMEN ARCADE oraz innych atrakcji:

– Piątek to dzień League of Legends
– Sobota i niedziela należeć będą do Counter Strike: Global Offensive
– Dla najlepszych sprzęt HP oraz nagroda specjalna
– W strefie OMEN by HP każdy odwiedzający może liczyć na pojedynki w VR Zone i możliwość zagrania w Space Pirates, wykorzystując plecak VR OMEN X
– Wyzwaniem dla wielu osób będzie komora tortur ze stanowiskiem do rozegrania meczu w Rocket League

Imprezy tego typu są też dobrą okazją do pomocy innym. Podczas Intel Extreme Masters OMEN by HP oraz POMPA Team będą partnerami akcji oddawania krwi. Specjalne Ambulanse będą czekać na chętnych w dniach 1-3 marca przy Galerii Katowickiej, pl. Szewczyka 1 w Katowicach. Dla krwiodawców przygotowano prezenty.

„Profesjonalni gracze stali się gwiazdami, które przyciągają na turnieje rzesze fanów i milionowe inwestycje, e-sport już teraz generuje globalne zyski na poziomie 700 mln dolarów, a finały najważniejszych imprez przebijają oglądalnością decydujące starcia w Stanley Cup czy NBA. HP jest partnerem wielu zawodników oraz najważniejszych wydarzeń w e-sportowym kalendarzu i nie może nas zabraknąć na tegorocznej edycji Intel Extreme Masters. Każdy, kto pojawi się w strefie OMEN by HP, będzie miał okazję przekonać się na własnej skórze jaką przewagę na polu bitwy dają nasze najnowsze laptopy, monitory oraz akcesoria” – powiedziała Luiza Dzienkiewicz-Kobus, PS Marketing Manager, HP Inc Polska.

 

Źródło: HP