Oficjalnie: Google wkracza na rynek gier wideo! Data premiery nowej usługi

To już pewne. W przyszłym tygodniu na Game Developers Conference 2019 firma Google zaprezentuje swoją usługę gamingową. W najnowszym opublikowanym teaserze jest ona określona jako „wizja przyszłości gier komputerowych”.
Trudno jest wyrokować cokolwiek na podstawie materiału wideo wrzuconego na Twitterra i platformę YouTube. Widać tu tylko fragmenty animacji i głosy mające nawiązywać do gier komputerowych. Wiemy jednak niemalże na pewno, że nie chodzi tutaj o konsolę do gier, a raczej serwis umożliwiający granie w chmurze.

Brzmi znajomo?
Jak wyglądała będzie usługa, którą Google zaprezentuje już 19 marca o godzinie 10:00 czasu pacyficznego? Możemy jednak założyć, że będzie to serwis, pozwalający na granie w przeglądarce w pełnoprawne tytuły AAA, które uruchamiać będzie można także na wybranych telewizorach oraz urządzeniach Chromecast. Wszystko to za pomocą technologii strumieniowego przesyłania danych. Podobną usługą było nieistniejące już OnLive, podobną usługę oferuje także NVIDIA za pośrednictwem swoich urządzeń SHIELD oraz Sony w postaci PlayStation NOW. Trudno spodziewać się jednak, żeby Google nie zaoferowało czegoś „ekstra”.
Jedyne co Google będzie w stanie zaproponować graczom od strony hardware’owej, to prawdopodobnie (jeśli w ogóle) kontroler. Grafiki kontrolera od kilku dni krążą w sieci, choć są to jedynie rendery bazujące na patencie systemu powiadomień zintegrowanego z kontrolerem, który jakiś czas temu złożyło Google.
Jedno jest pewne: Google ma talent do obserwacji rynku, śledzenia usług, które są przyszłościowe i wprowadzaniu własnych rozwiązań, które często odnoszą ogromny sukces. Oczywiście gigantowi nie raz już powinęła się noga (Google+), ale w kwestii nowego projektu, życzymy mu jak najlepiej.