Oficjalne zdjęcia Google Nexus 7

Google długo kazało czekać nam na oficjalną specyfikację i zdjęcia swojego 7-calowego tabletu Nexus 7. Czy było na co czekać? Siedmiocalowe tablety cieszą się dużo mniejsza popularnością niż ich więksi, 10-calowi kuzyni. Jednak specyfikacją Nexus 7 może pokonać ogromny odsetek dostępnych na rynku . Natomiast design wyraźnie wskazuje, że urządzenie zostało wyprodukowane przez ASUSa – chropowata struktura „pleców” tabletu do złudzenia przypomina rozwiązanie zastosowane w Transformerze.
Zawsze staram się wymieniać zalety urządzeń w kolejności od najważniejszych. W przypadku Nexusa 7 jest to niezwykle trudne. Zarówno 7-calowy ekran wykonany w technologii IPS, o rozdzielczości 1280 x 800 i kątach widzenia 178 stopni, jak i układ Tegra 3 z czterema rdzeniami o zegarach 1,3 GHz mogą walczyć o palmę pierwszeństwa. A drepcze im po piętach karta graficzna nVidia GeForce z 12 rdzeniami i fakt, że tablet ma działać na Androidzie 4.1 Jelly Bean. Pamięci RAM uświadczymy zaledwie 1 GB ( z drugiej strony – po co więcej?).

Nie da się ukryć, że zaletą tabletu jest też jego waga: 340 gramów. To niemal połowę mniej niż ASUS Transformer. Wbudowany akumulator pozwoli na 9 godzin oglądania filmów w HD (720p). Jest to też pierwsze tego typu urządzenie, w którym zaimplementowano Chrome’a jako podstawową przeglądarkę internetową. Wersja 8 GB ma kosztować około 199 dolarów, a 16 GB – 249 dolarów, czyli odpowiednio 676 i 846 złotych.

Źródło: netbooknews