Oficjalne wymagania Call of Duty: Black Ops 3 ujawnione

Fani serii Call of Duty nie mogą się już doczekać premiery najnowszej jej odsłony Call of Duty: Black Ops 3. Tytuł został niedawno oficjalnie zaprezentowany, a podczas pokazu zapoznano graczy z wersjami na PS4, Xboxa One oraz peceta, który zgodnie z obowiązującą modą otrzyma wersję wyświetlającą obraz w rozdzielczości 4K.
Dla posiadaczy starszych platform, takich jak PS3 oraz Xbox 360 nie mamy na razie dobrej wiadomości, gdyż Mark Lamia, szef studia Treyarch powiedział, że na chwilę obecną powstają tylko wersje na wymienione platformy. W tej chwili nie ma planów wydania strzelanki na pozostałe platformy i być może Activision zechce je sobie odpuścić, gdyż nowych konsol sprzedało się już wystarczająco dużo, by pominięcie starszej generacji było akceptowalne z finansowego punktu widzenia.Niestety nie wiadomo dokładnie do jakiej kategorii zaliczyć można poniższe wymagania, ale sądząc po specyfikacji sprzętu powiedziałbym, że chodzi o wymagania minimalne, więc do komfortowej zabawy w wysokiej rozdzielczości będziemy potrzebować czegoś nieco mocniejszego. Grę będziemy mogli na pewno obejrzeć już w czerwcu, podczas targów E3, które każdego roku odbywają się w Las Vegas.
System: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit
Procesor: Intel Core i3-530 @ 2.93 GHz / AMD Phenom II X4 810 @ 2.60 GHz
Pamięć: 6 GB RAM
Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 470 @ 1GB / ATI Radeon HD 6970 @ 1GB
DirectX 11
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX
Połączenie internetowe
Black Ops 3 ukaże się na rynku 6 listopada bieżącego roku. Autorzy obiecują kampanię w pełni grywalną w trybie współpracy, a także odejście od rozgałęzienia fabuły stosowanej w poprzednich częściach i skupienie się na rozgrywce w trybie współpracy. Nie będzie więc spoglądania na historię z perspektywy kilku różnych bohaterów.Poziomy mają być bardziej otwarte, zaś AI dopasuje się do poczynań gracza. Bohaterowie kampanii mają być personalizowani i dysponować własnym systemem progresu.
Tryb wieloosobowy będzie kontynuował styl rozgrywki znany z poprzedniej części, opierający się na egzoszkieletach. Gracze będą mogli biegać po ścianach oraz robić wślizgi. Dostępne będzie także pływanie oraz walka pod wodą. Nowością są postacie z własnymi specjalizacjami. Dostępnych ma być dziewięć różnych bohaterów, które będzie można niezależnie levelować. Każda z nich posiadać ma własną broń oraz umiejętności.
W Black Ops 3 powróci także tryb Zombie z własnym systemem progresu opartym na zdobywanym doświadczeniu.
Poniżej zobaczycie pierwszy oficjalny trailer nowej produkcji, a dodam jeszcze, że jeśli już teraz zamówicie grę, otrzymacie dostęp do jej beta testów.