Nvidia pokazuje jak optymalizować sterowniki kart graficznych

No! Takich aktualizacji sterowników dla kart graficznych oczekują gracze. Firma Nvidia udostępniła właśnie najnowszą wersję sterowników WHQL 388.31 dla kart graficznych GeForce. Stało się tak w przededniu dzisiejszej premiery gry Star Wars: Battlefront II. Nowa łatka nie tylko przygotowuje układy graficzne pod kątem najnowszej gry, ale także diametralnie poprawia wydajność w wydanych już tytułach.
Wcześniej miały już miejsce sytuacje, kiedy sterowniki graficzne poprawiały wydajność w danej grze o kilka procent. Tak dużego skoku jakościowego jak w przypadku sterowników dla kart GeForce, oznaczonych numerem WHQL 388.31, nie było jeszcze nigdy. Nowe oprogramowanie zwiększa liczbę klatek w niedawno wydanej grze Destiny 2 (najlepiej sprzedająca się gra tego roku) w rozdzielczościach 2560×1440 pikseli (1440p) i 3840×2160 pikseli (4K) w przypadku kart GeForce GTX 10 nawet o 53%. Nasze testy pokrywają się z zapewnieniami firmy Nvidia.
Na jaki wzrost wydajności mogą liczyć gracze?Nowy sterownik Game Ready zawiera również optymalizacje dla gry Injustice 2.
Sterownik Game Ready dostępny jest za pośrednictwem aplikacji GeForce Experience. Można go także pobrać pod TYM adresem.