Nvidia Charity Stream – charytatywna transmisja dla kliniki Budzik!

Jeśli lubicie oglądać transmisje z najpopularniejszych na świecie gier, tym razem możecie to robić jednocześnie wspierając szczytny cel. Podczas 24-godzinnego streamu Nvidia Charity Stream, organizowanego przez firmę Nvidia i polskich YouTuberów (w tym m.in. Izaka i Nexosa) w dniach 12 i 13 grudnia zbierane będą pieniądze na wsparcie fundacji „AKOGO?”, która przeznaczy pozyskane w ten sposób fundusze na wsparcie kliniki Budzik. Klinika ta działa przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym i zajmuje się przypadkami dzieci po ciężkich urazach mózgu.Nvidia Charity StreamOrganizatorzy zapowiadają, że podczas 24-godzinnej transmisji należy spodziewać się „e-sportowych oraz multigamingowych wrażeń”. Także fani cosplayu nie powinni czuć się zawiedzeni. Celem przeprowadzanej akcji jest zebranie oczywiście jak największej sumy pieniędzy, ale liczy się także dobra zabawa.

NVIDIA 24h Charity Stream można wesprzeć poprzez samo nagłaśnianie akcji oraz różne inne formy wsparcia, w tym wpłaty doraźne. Poniżej prezentujemy harmonogram akcji. Szczegółów dowiecie się bezpośrednio na stronie stworzonej przez organizatorów.Nvidia charity stream
Poniżej kilka słów o fundacji oraz klinice Budzik.
 

„FUNDACJA „AKOGO?” została założona w 2002 roku przez Ewę Błaszczyk-Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza.

Celem Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Fundacja wybudowała pierwszą w Polsce klinikę-wzorzec (na 15 łóżek) przy oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka – Centralnym Szpitalu Dziecięcym w Polsce, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.W klinice pacjent jest leczony i rehabilitowany nawet do 15 miesięcy po wypadku, według indywidualnego programu, który ustalają wspólnie lekarze, rehabilitanci i rodzice.

Śpiączka to poważny problem społeczny, który dotyka nie tylko chore dzieci, ale całe ich rodziny, ludzie czują się osamotnieni, chowają się bezradnie po domach, często dochodzi do tragedii. Nie jesteśmy nastawieni na pomoc indywidualną – bo takie fundacje już istnieją. Naszym celem jest stworzenie rozwiązań systemowych dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, wymagających długiej, intensywnej, drogiej hospitalizacji i neurorehabilitacji. Od początku naszego istnienia wspieraliśmy Oddział rehabilitacji neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka, przy którym powstała Klinika.

Projekt Kliniki „BUDZIK”, wymagał stworzenia od podstaw procedur prawno – organizacyjnych i wzorca medyczno – rehabilitacyjnego.

Fundacja „AKOGO?” działa na różnych płaszczyznach. Pomagamy rodzicom zdobyć informacje w zakresie schorzeń neurologicznych, skomunikować się z fachowcami, autorytetami medycznymi, rehabilitantami i psychologami.”

 

Źródło: inf. własna, Nvidia