Nowy zwiastun Assassin’s Creed Origins mówi o początkach bractwa asasynów

Nowy Assassin’s Creed doczekał się kolejnego zwiastuna. Dotyczy on głównie początków bractwa asasynów, które tak dobrze znamy z innych części serii.
Akcja Assassin’s Creed Origins będzie rozgrywać się w starożytnym Egipcie, ale starożytnym Egipcie będącym na skraju katastrofalnej wojny. To tam swoje początki miało bractwo tytułowych Asasynów. Państwo jest podzielone, a o jego obszary walczy kilka różnych sił. Ptolemeusz, Kleopatra i Juliusz Cezar walczą o władzę i zemstę i gromadzą swoje wojska, aby te stawiły czoła ich przeciwnikom. My, czyli gracze, wcielimy się w Bayeka z Siwy. Był on niegdyś jednym z nubijskich wojowników, którzy przez wieki służyli faraonom, a którzy stali się reliktem przeszłości za sprawą dynastii Ptolemeuszy, czyli tak zwanych Medżaj.
Jak możemy usłyszeć w zwiastunie, Medżaj przestali istnieć, jednak stali się oni asasynami. – „Teraz narodziło się nowe bractwo. Wywodzimy się z ciemności i w niej pozostaniemy ukryci. Nie jesteśmy już Medżaj. Teraz zwą nas asasynami.”

Gra Assassin’s Creed Origins będzie miała swoją premierę 27 października 2017 roku. Tytuł zadebiutuje na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.
Warto przypomnieć, że w 2018 roku w grze pojawi się dodatkowy, darmowy edukacyjny tryb rozgrywki, który będzie przeznaczony wyłącznie do zwiedzania starożytnego Egiptu. Dzięki niemu będziecie mogli poszerzyć zasoby swojej wiedzy historycznej, i to w bardzo przyjemny sposób.

Źródło: YouTube