Nowy zapis rozgrywki z Escape From Tarkov 2 zaprezentowany

Nowy zapis rozgrywki z wersji alpha gry Escape From Tarkov prezentuje akcję z perspektywy byłego członka USEC – jednej w dwóch frakcji dostępnych w grze. Rozgrywka ma miejsce o dwóch porach dnia, w różnych warunkach atmosferycznych. Postać na filmie walczy zarówno z przedstawicielami USEC, jak i jednostkami Scav.

Pod koniec sierpnia podziwiać mogliśmy inny, 7-minutowy zapis rozgrywki.

Jeśli gameplay Was zaintrygował, to mamy jeszcze ciekawy film prezentujący dbałość twórców o detale w grze. Twórcy gry dokładają wszelkich starań do tego, aby animacja ruchu postaci stała na bardzo wysokim poziomie. Jednym z zastosowanych zabiegów jest na przykład możliwość dostosowania wysokości, na jakiej kuca postać. Wysokość zmieniana jest za pomocą rolki myszki oraz trzymanego uprzednio przycisku C. W ten sam sposób regulować można prędkość biegu.
Innym smaczkiem jest kilkanaście różnych animacji przeładowania broni, a także ogromne możliwości w zakresie obsługi dostępnego arsenału – na czele z opcją wyjmowania pojedynczych naboi z magazynka. Warto wspomnieć również o tym, że postać dochodząca lub dobiegająca do ściany podnosi automatycznie lufę broni długiej w taki sposób, aby nie uderzyć nią w przeszkodę. Rzecz jasna oddanie strzału jest wtedy niemożliwe.

Serwujemy Wam też gameplay z Escape From Tarkov, który prezentuje to, jak w nowym MMO wyglądała będzie wymiana ognia. Odgłosy pola walki są odwzorowane naprawdę perfekcyjnie – słychać nie tylko ciężkie dudnienie karabinów, ale także świst przelatujących nad głową pocisków oraz upadające na ziemię z łoskotem łuski. Zobaczcie koniecznie co tym razem zaserwowali nam twórcy gry! Dodać należy, że materiał pochodzi z wersji pre-alpha.
Escape From Tarkov nie zaoferuje kampanii dla jednego gracza, ale wygląda na to, że zrekompensowane to zostanie wrażeniami płynącymi z rozgrywki wieloosobowej, o ile… twórcy zadbają o to, aby mimo wszystko miała ona jakieś jasno wyznaczone cele.
Jeżeli chcecie zgłosić chęć udziału w zamkniętych testach beta Escape From Tarkov, udajcie się na stronę http://www.escapefromtarkov.com/ . Data premiery gry nie została jeszcze wyznaczona.
 
 

Źródło: inf. własna, Escape From Tarkov