Nowy Xbox – premiera już jutro! Znamy jego cenę

Xbox One S All-Digital – tak nazywa się najnowsza konsola Microsoftu, która zostanie zaprezentowana 16 kwietnia, a do sprzedaży trafi w maju. Wbrew swojej nazwie będzie to pewnego rodzaju przełom. Nowy Xbox to od strony wizualnej kopia klasycznego Xboksa One S. Różnica polega na… braku napędu.
Microsoft w zestawie z Xbox One S All-Digital dołączał będzie jeden kontroler bezprzewodowy. Sama konsola ma zostać wyposażona w dysk twardy o pojemności 1 TB, na którym zostaną zainstalowane trzy pełne wersje gier. Gigant z Redmond postawił na kultowego Minecrafta, Forzę Horizon 3 oraz Sea of Thieves. Serwis WinFuture podkreśla, że produkcje będą zainstalowane, a nie dołączone w formie zdrapek.Xbox One S All-Digital Xbox One S All-Digital można nazwać konsolą dopasowaną do dzisiejszych realiów. Większość gier kupowanych jest poprzez platformy dystrybucji cyfrowej. Microsoft intensywnie promuje swój sklep z aplikacjami i nic dziwnego, że z czasem wymuszał będzie na graczach przejście na tę właśnie formę nabywania gier. To tylko krok od grania w chmurze, które może zwiastować kolejna generacja konsol.
Jeśli liczycie na dobrą, niską cenę, mam dla Was umiarkowanie pozytywne wieści. Cena Xbox One S All-Digital wynosi 229 euro. To o 70 euro mniej, niż cena Xboksa One S 1 TB, który dysponuje napędem optycznym. W porównaniu do konsoli Xbox One S 500 GB różnica w cenie wynosi jedynie 20 euro. Czy dla tak niewielkiej różnicy wiele osób poświęci napęd umożliwiający odtwarzanie płyt UHD Blu-Ray z filmami? Cóż, być może.