Nowy Nexus 10 zawitał na krótką chwilę do oferty sklepu Play

Nowy Nexus 10 wyposażony zostanie w 10,055-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli. Dzięki zastosowaniu pancernego szkła Gorilla trzeciej generacji, ekran będzie znacznie bardziej odporny na zarysowania.

Sercem smartfona, co raczej nie dziwi, będzie niezwykle popularny ostatnimi czasy Soc Snapdragon 800 wyposażony w czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 2,2 GHz wspierany przez układ graficzny Adreno 330.

Tablet będzie posiadał 3 GB RAM-u i 32 GB pamięci wewnętrznej. Nie wiadomo na razie czy urządzenie zostanie wyposażone w czytnik kart microSD, którego jego poprzednik nie posiadał, ale można przypuszczać, że nie. Urządzenie ma zostać wyposażone w 8-megapikselowy aparat fotograficzny i 2,1-megapikselową kamerę przednią.

Nowy Nexsus 10 ma posiadać nieco bardziej pojemną od poprzednika baterię (9500 mAh). Będzie też od niego nieco lżejszy (584 g.) i cieńszy (7,9 mm). Table będzie działał pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie urządzenie zadebiutuje ani jaka będzie jego cena. Bardzo możliwe, że nowego Nexusa 10 zobaczymy już na początku przyszłego miesiąca. Tablet na pewno będzie stanowił ciekawą alternatywę dla zaprezentowanego niedawno iPada Air.

Zamieszczona powyżej grafika nie przedstawia najprawdopodobniej nowego Nexusa 10. Została zamieszczona na stronie zapewne w celach ilustracyjnych. Nie ma też całkowitej pewności czy skopiowana specyfikacja techniczna jest autentyczna, dlatego należy podchodzić do niej z przymrużeniem oka.

Źródło: Phone Arena