Nowe Zdjęcia Google to coś wspaniałego – o taką aktualizację nic nie robiłem

Zdjęcia Google to najprostszy sposób na to, by przechowywać i wykonywać kopię zapasową swoich zdjęć w jednym miejscu, w chmurze. Google Photos instalowane są obecnie domyślnie na każdym smartfonie i jeśli nie korzystacie jeszcze z tej usługi, to powinniście natychmiast zacząć – zrobicie to przechodząc na stronę Photos.Google.com. Google podczas konferencji I/O 2018 ogłosiło kilka praktycznych i innowacyjnych zmian, jakie pojawią się w obrębie aplikacji.
Już teraz Zdjęcia Google oferują naprawdę sporo. Zdjęcia wgrywane do usługi są automatycznie grupowane, aplikacja sama proponuje ciekawe przeróbki zdjęć, potrafi samodzielnie tworzyć albumy z wakacyjnych wypadów, a nawet oferuje wyszukiwanie przy pomocy sztucznej inteligencji! Przykład? Aby wyszukać wszystkie zdjęcia Waszych pupili, jakie wgraliście do usługi wystarczy wpisać „kot”. Szukacie zdjęcia swojej dziewczyny w czerwonej sukience? Wpisanie frazy „czerwona sukienka” załatwi sprawę od ręki. Jakie nowości przygotowało Google?

Automatyczne kolorowanie czarno-białych zdjęćZdjęcia Google

Jeśli dysponujecie czarno-białymi zdjęciami z młodości Waszych dziadków, wystarczy że je zeskanujecie lub zrobicie ich fotografie i wgracie do Zdjęć Google. Aplikacja automatycznie je pokoloruje! Efekty są naprawdę zdumiewające. Gwarantuję Wam, że dziadkom zakręci się łezka w oku – możliwość odtworzenia czarno-białych wspomnień w kolorze to coś pięknego.

Automatyczne udostępnianie zdjęć osobom ze zdjęćZdjęcia Google

Sztuczna inteligencja Google potrafi teraz rozpoznawać osoby na zdjęciach z niebywałą precyzją. Jeśli raz oznaczycie znajomego ze swoich kontaktów na jakimś zdjęciu, SI oznaczy go na wszystkich zdjęciach, jakie przechowujecie w usłudze. Następnie zaproponuje udostępnienie ich tej osobie za pomocą jednego kliknięcia. Genialne.

Skanowanie dokumentów przez OCRZdjęcia Google

Google dodaje także funkcję, za którą bardzo cenię sobie mojego Huawei P20 Pro – skanowanie dokumentów. Wystarczy zrobić zdjęcie dokumentu lub plakatu, a Zdjęcia Google automatycznie zamienią zdjęcie w precyzyjny skan – nawet jeśli fotografia wykonana będzie pod sporym kątem. Działa to naprawdę świetnie!

Automatyczne poprawianie jasności (ekspozycji) zdjęćZdjęcia Google

Zdjęcia Google od teraz wykryją każde niedoświetlone lub prześwietlone zdjęcie, sugerując poprawki, które będziecie mogli wprowadzić jednym kliknięciem. Efekty prezentowane przez giganta z Cupertino są naprawdę zadowalające.

Mnóstwo nowych, drobnych funkcji modyfikacji obrazuZdjęcia Google

Google Photos zaoferuje jeszcze szerszą paletę opcji inteligentnej, intuicyjnej edycji zdjęć. Chcecie uczynić tło czarno-białym i wyeksponować postać znajdującą się na pierwszym planie? Nic prostszego – funkcja color splash umożliwi takie właśnie działanie. Google prezentowało funkcję na przykładzie poniższej fotografii.