Nowe „twarde” tablety Panasonic

Rodzina „Tough-” Panasonica a więc przede wszystkim Toughbooki, a od niedawna także Toughpady cieszą się, pomimo kosmicznej ceny, sporą popularnością pośród wojskowych, podróżników, survivalowców i innych podejrzanych osobników lubiących spędzać czas w dziczy. Trudno się temu dziwić – spróbujcie wziąć swojego iPada do lasu równikowego, a szybko przekonacie się dlaczego.
Panasonic właśnie ogłosił, że wkrótce do sklepów trafią dwa nowe „twarde” tablety – A1 i B1. O ile na temat tego drugiego wiemy tylko tyle, że jego ekran będzie miał przekątną 7 cali, to o A1 dowiedzieliśmy się całkiem sporo.
Po pierwsze ma być większy od B1 – jego przekątna wyniesie 10,1 cala a grubość około 17 milimetrów. Systemem operacyjnym ma być Android Honeycomb. Ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1024 x 768 obsługuje zarówno dotyk palca, jak i pióra. Mózg tabletu stanowi dwurdzeniowy procesor Marvell o taktowaniu 1,2 GHz, wspomagany przez 1 GB RAM i 16 GB pamięci flash.
Z tyłu urządzenia znalazła się kamera o rozdzielczości 5 megapikseli, a nad ekranem umieszczono kamerkę do wideo-rozmów (ze szczytu Kilimandżaro na ten przykład 🙂 ). Nie zabrakło także WiFi b/g/n oraz łączności 4 G. Porty zmniejszono do wersji „mini” by zachować niewielką grubość urządzenia – znajdziemy tu więc micro USB, micro HDMI oraz microSD.
Oba Toughpady trafią do sprzedaży na początku 2012 roku. Cena? Ponad 4.000 zł.

Źródło: tcmagazine

A1

B1