Nowe, mniejsze i lżejsze PlayStation 4 już dostępne w sprzedaży w Polsce

Wewnętrzna architektura nowej konsoli Playstation 4 Slim została zmodyfikowana, co pozwoliło zredukować jej głośność o ponad 30% w porównaniu z poprzednimi modelami, a waga zmniejszyła się o 25% w porównaniu z pierwszym (seria CUH-1000) i o 16% z drugim (seria CUH-1200) modelem. Nowy system PS4 jest ponadto bardziej energooszczędny – zużywa odpowiednio 34% i 28% mniej energii w porównaniu z pierwszym i ostatnim modelem. Wygląd konsoli opiera się na kształcie znanym z wcześniejszych modeli, w których przód i tył były lekko pochylone. Rogi są mniejsze i zaokrąglone, przez co nadają urządzeniu łagodniejszego wyglądu, który przypadnie do gustu większości użytkowników.
Mając na uwadze przyszłość technologii wyświetlania obrazu, wszystkie systemy PS4, wliczając w to nowy model oraz PlayStation 4 Pro, będą wspierały technologię HDR (High Dynamic Range), która umożliwia odzwierciedlenie bogatszej gamy kolorów oraz podkreśla cienie i jasność obrazu. Użytkownicy, którzy posiadają telewizory wspierające technologię HDR, będą mogli cieszyć się z obsługujących ją gier oraz innej zawartości rozrywkowej, która będzie przypominać sposób, w jaki ludzkie oko postrzega rzeczywisty obraz.
Nowe, mniejsze i lżejsze PS4 jest już dostępne w sprzedaży w największych sieciach handlowych w Polsce w cenie od ok. 1699 złotych.