Nowa aplikacja mobilna mBanku – zmiany są ogromne

Dotychczasowa aplikacja charakteryzowała się metodą logowania identyczną, jak w przypadku „pełnego” serwisu transakcyjnego. Podawało się identyfikator i hasło przypisane na stałe do konta. mBank, niejako na wzór konkurencji, zmienił ten stan rzeczy. Odtąd aplikacja będzie musiała być sparowana z kontem, a logowanie nastąpi w skróconej postaci – za pośrednictwem PIN-u. Jak można to zrobić prezentuje poniższy filmik instruktażowy:

Jest to wprawdzie nieco żmudny proces, ale pamiętajmy, że służy zwiększeniu bezpieczeństwa i jest to czynność jednorazowa.
Gruntownej zmianie uległa szata graficzna aplikacji, jak i interfejs. Obecnie nawiązuje on do nowego serwisu transakcyjnego mBanku. Jak zatem słusznie się domyślacie – spora część zmian dotyczy nowych promocji mBanku (mOkazji), z czego akurat nieszczególnie się cieszę. Nieco usprawniono ponadto proces wykonywania przelewów (odtąd można będzie je wykonywać na podstawie numeru telefonu odbiorcy), jak i przeszukiwania historii transakcji. Sporo więcej kwestii omówiono na poniższym materiale:

Aplikacja już teraz jest dostępna naAndroidaiiOS. Wkrótce trafi ona także do sklepu Windows Phone. Gdy już przetestujecie nowe funkcjonalności – dajcie znać, czy przypadły Wam one do gustu.

źródło mbank