Nokia zaprezentuje wkrótce aż sześć nowych urządzeń

Już w przyszłym miesiącu w Abu Dhabi odbędzie się konferencja Nokii Innovation Reinvented. Wieść niesie, że podczas imprezy fiński producent telefonów komórkowych zaprezentuje aż sześć nowych urządzeń.

Według wcześniejszych informacji, w trakcie zaplanowanej na 22-ego października imprezy miał zostać pokazany 6-calowy phablet Nokia Lumia 1520, którego premiera, ponoć pod naciskiem Microsoftu, została przesunięta na ten właśnie dzień.

Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, podczas konferencji zaprezentowane zostanie nie jedno, ale aż sześć nowych urządzeń. Mają to być dwie nowe Lumie i cztery akcesoria, które na razie owiane są nimbem tajemnicy. Jedno z nich ma być ponoć naprawdę wyjątkowe.

Pierwszym przychodzącym na myśl urządzeniem jest tablet Lumia 2520 z Windowsem RT na pokładzie, nad którym Nokia pracowała od dłuższego czasu. Ponoć jest on bardzo nie w smak Microsoftowi, dlatego nie wiadomo czy to o niego chodzi.

Chyba jedynym urządzeniem, którego nie zobaczymy raczej na pewno, będzie smartfon Nokii, działający pod kontrolą Androida. Chociaż zaawansowany prototyp ponoć nadal istnieje, w świetle ostatnich wydarzeń, bardzo wątpliwym wydaje się, żeby Nokia chciała go pokazać.

Źródło: The Verge