Nokia N8 opóźniona do października

Nokia N8 miała być flagowym smartfonem fińskiego producenta w 2010 roku. Początkowo mówiło się, że do sprzedaży w kraju nad Wisłą wejdzie pod koniec sierpnia. Później premierę telefonu przesunięto na końcówkę września. Okazuje się jednak, że komórka jest kolejny raz opóźniona. Na półkach sklepowych w Polsce pojawi się dopiero pod koniec października.

We wszystkich krajach europejskich przedsprzedaż telefonu ruszyła w tym samym dniu – dokładnie 9 sierpnia bieżącego roku. W normalnej sprzedaży, co zostało potwierdzone na Nokia World 2010, miał się znaleźć 30 września. Niestety, w Polsce przyjdzie na niego jeszcze trochę poczekać. Na polskiej stronie producenta pojawiła się informacja, że będzie dostępny dopiero pod koniec października 2010 roku. Jego cena to 1999 złotych.

Warto przypomnieć specyfikację Nokii N8. Smartfon pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu Symbian – ^3, a został wyposażony między innymi w aparat o rozdzielczości 12 Mpix z nagrywaniem wideo w jakości Full HD, pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 3,5-cali, WiFi, GPS, wyjście HDMI oraz baterię o pojemności 1200 mAh.

Jeśli w dalszym ciągu jesteś przekonany, że chcesz wejść w posiadanie Nokii N8, niestety, musisz jeszcze trochę cierpliwie poczekać.