No Man’s Sky z nowym zwiastunem i datą premiery

Zapewne wielu graczy liczyło no to, że będą mogli zapoznać się z niesamowitym światem No Man’s Sky jeszcze w tym roku. Niestety, z konferencji Sony wynika, że gra ukaże się dopiero w czerwcu 2016 roku. Produkcja studia Hello Games zadebiutuje wtedy na Playstation 4 oraz PC. O tym, że wersje na te platformy pojawią się jednocześnie, poinformowano już na PC Gaming Show.
Zwiastun jest naprawdę piękny i przedstawia wszystko, co świetne w No Man’s Sky – wysokiej jakości oprawę graficzną i dźwiękową oraz bogactwo zwiedzanych planet – ich flory oraz fauny. Poza tym pokazuje, na jak wiele sposobów możemy spędzać czas w grze.
No Man's Sky
No Man’s Sky polega na odkrywaniu, nowych planet, zbieraniu surowców, badaniu nowych gatunków – nasze możliwości są niemal nieograniczone. Możemy wcielić się w pilota myśliwca, pirata, łowcę nagród, kupca, górnika czy też odkrywcę. Zaczynamy na obrzeżach galaktyki i z czasem przemieszczamy się coraz bliżej jej centrum. Zarabiając kredyty, otrzymujemy możliwość ulepszania swojego ekwipunku oraz statku, dzięki czemu jesteśmy zdolni do stawiania czoła jeszcze większym zagrożeniom.
Co więcej, struktura gry pozwala na współpracę, bądź rywalizację z napotkanymi graczami. Ze względu na rozmiar świata gry, liczącego sobie 18 446 744 073 709 551 616 (ponad 18 kwintylionów!) planet, spotkania takie będą jednak niezwykle rzadkie. Każdą napotkaną planetę oraz odkryty gatunek można nazwać, pod warunkiem, że nie zrobił tego ktoś wcześniej – w taki właśnie sposób gracze zostawiali będą po sobie ślad we wszechświecie. No Man’s Sky nie stawia nam jednoznacznych celów – sami musimy je sobie wyznaczać.
Poniżej znajdziecie wspomniany wcześniej zwiastun.

A oto publikowane przez nas 6 października wideo, w którym jeden z twórców gry opowiada ze szczegółami prowadzącemu program telewizyjny The Late Show o tym, co czeka nas w grze.

Źródło: YouTube