No Man’s Sky w wersji PC w ogniu krytyki. Prawie połowa ocen na Steam negatywna

No Man’s Sky to bez wątpienia jedna z najdłużej wyczekiwanych gier tego roku. Ogromne zamieszanie i zainteresowanie, które towarzyszyły temu tytułowi sprawiły, że wiedzieliśmy w zasadzie już dawna, że gra nie będzie w stanie spełnić wygórowanych pokładanych w niej wymagań. Faktycznie tak się stało, jednakże jedynie w niewielkiej części za sprawą samej mechaniki gry i zawartości przez nią oferowanej.
Niestety, wersja gry No Man’s Sky przeznaczona dla komputerów osobistych, która zadebiutowała 12 sierpnia, jest pełna błędów uniemożliwiających lub poważnie utrudniających rozgrywkę. Od czego zacząć? Sam nie wiem. Optymalizacja gry jest potworna i spadki płynności animacji potrafią występować nawet na maszynach wyposażonych w procesory Core i7 i najwydajniejsze układy graficzne na rynku. Ot tak, bez wyraźnej przyczyny. To tylko wierzchołek góry lodowej. Niedociągnięcia odbiły się już na średniej ocen na platformie Steam, gdzie połowa recenzji jest negatywna. Czyżbyśmy mieli do czynienia z kolejnym fiaskiem na miarę pecetowej wersji Batman: Arkham Knight?
Optymalizacja kuleje, ale kuleją także inne aspekty gry. 212 620 osób grających jednocześnie w grę (tak twierdzą statystyki Steam) boryka się z problemami związanymi z minimalizowaniem gry. Kombinacja klawiszy Alt+Tab i wyjście do systemu Windows wiąże się z brakiem możliwości kontynuowania rozgrywki ze względu na… brak obrazu po powrocie do aplikacji. Wymagany jest restart No Man’s Sky, a w konsekwencji utrata niezapisanego progresu w grze.
Lista drobnych błędów jest nieco dłuższa, ale Helio Games wypuściło już stosowną aktualizację, która rzekomo ma je zażegnać. Nie testowaliśmy jeszcze gry po aktualizacji, udostępnionej kilka godzin temu, jednak głosu w sieci sugerują, że No Man’s Sky wciąż wypełnione jest po brzegi bugami.
Gracie? Doświadczacie jakichś problemów?
 
 

Źródło: inf. własna