No Man’s Sky powraca z 21-minutowym gameplayem!

Jeśli zdążyliście już zatęsknić za grą No Man’s Sky, która od wielu miesięcy co jakiś czas pojawia się w mediach, to przyszedł czas, aby móc znowu nasycić się tą wspaniałą produkcją (przynajmniej tak się zapowiada 🙂 ). Serwis IGN miał okazję po raz kolejny zobaczyć jak dokładnie będzie wyglądała rozgrywka. Redaktor serwisu razem z jednym z twórców gry, Seanem Murrayem, spędzili 21 minut na eksplorowaniu powierzchni planet, a także kosmicznej przestrzeni. Zaintrygowani? Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu.

Na najnowszym gameplayu zobaczymy, jak będzie wyglądało podróżowanie po powierzchni planety, na której panują bardzo ciężkie warunki ( -160 stopni Celsjusza!). Grający  twórca No Man’s Sky włamuje się także do budynku na eksplorowanej planecie, walcząc z jej obrońcami. Te ryzykowne praktyki prowadzą do śmierci postaci, i to nie jeden raz!
Na podstawie tego długiego wglądu do rozgrywki coraz bardziej możemy utrzymać się w przekonaniu, że będzie to produkcja wyjątkowa. Film stworzony przez IGN pokazuje bowiem ogromną wielkość świata wewnątrz No Man’s Sky, a także różnorodność postaci, roślin, budynków, czy samych cech fizycznych planet. Przypomnijmy, że świat gry składa się z 18 kwintylionów (10^18 lub jeśli ktoś woli standardowy zapis: 18 000 000 000 000 000 000) planet, a każdą z nich będzie można zwiedzić. Twórcy zadbali także o inne cechy dodające realizmu grze, takie jak na przykład własny układ pierwiastków.Na podstawie wcześniejszych filmów zrealizowanych razem w twórcami gry, dowiedzieliśmy się na przykład, że każda z tych wspomnianych planet (jeżeli jest zamieszkała) będzie  posiadała strażników, którzy w zależności od działań gracza na powierzchni będą nastawieni pozytywnie lub negatywnie. W najnowszym gameplayu to właśnie ci strażnicy doprowadzili do śmierci bohatera. Wiemy także, w jaki sposób gracze będą mogli zarabiać pieniądze potrzebne do zakupu broni, czy na przykład nowego statku kosmicznego (które będą prawdopodobnie horrendalnie drogie). Bohaterowie, którymi będziemy sterowali będą nagradzani gotówką na przykład za badanie układów planetarnych, a także występujących na nich roślin czy zwierząt, które nie zostały wcześniej odkryte. Aha, byłbym zapomniał, spotkanie takiej samej rośliny, czy stworzenia na dwóch planetach będzie praktycznie niemożliwe. Powód? Matematyka i ogrom różnych gatunków, które będą generowane w czasie rzeczywistym przez komputer gracza.
Jeśli najnowszy film, a także powyższe informacje nie są dla Was wystarczające, to zapraszamy także do obejrzenia wcześniejszych gameplayów z gry No Man’s Sky.

Gra No Man’s Sky ma się ukazać na rynku 22 czerwca. Już jakiś czas temu poznaliśmy zawartość poszczególnych edycji gry,które możecie zobaczyć tutaj. Nie możemy się już doczekać premiery!