Nintendo zamierza zwiększyć produkcję Switcha

Switch, najnowsza hybrydowa konsola Nintendo, przyniosła przedsiębiorstwu z Kraju Kwitnącej Wiśnie spore zyski. Cóż, firma spodziewa się nawet, że jej roczne wyniki sprzedaży prześcigną całkowitą sprzedaż Wii U. Zgodnie z raportem serwisu Wall Street Journal Nintendo zamierza nawet zwiększyć produkcję Switcha, począwszy od kwietnia 2018 roku.
W raporcie stwierdzono, że w następnym roku fiskalnym Nintendo zamierza wyprodukować o 25 milionów do 30 milionów więcej egzemplarzy konsoli. Ponadto, według źródeł WSJ Nintendo może zwiększyć produkcję jeszcze bardziej, o ile Switch osiągnie wysokie wyniki sprzedaży podczas tegorocznego sezonu świątecznego.
Firma wyprodukowała już niemalże 8 milionów egzemplarzy Nintendo Switch, o czym poinformowała w ostatnim raporcie finansowym. Bardzo dobrze ma się również sprzedaż gier na tę konsolę. Takie tytuły jak Super Mario Odyssey czy The Legend of Zelda: Breath of The Wild, sprzedały się odpowiednio w dwóch milionach i niemalże w trzech milionach kopii.

Jeżeli Nintendo Switch nadal będzie cieszyło się tak wielkim zainteresowaniem, być może pewnego dnia prześcignie oryginalne Wii, najpopularniejszą w historii konsolę firmy, której sprzedano ponad 100 milionów egzemplarzy.

Źródło: WSJ